Ana Sayfa / EĞİTİM / BESOB’DAN SEMİNER

BESOB’DAN SEMİNER

BESOB Tarafından Birliğe Bağlı Odaların Genel Sekreterlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı

5362 sayılı “Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 57. Maddesine göre yapılması gereken Birliğe bağlı odaların genel sekreterleri 2016/2. Dönem Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı 24 Aralık 2016 Cumartesi günü Abant Aden Boutique Hotel’de yapıldı.

8Birliğe bağlı oda genel sekreterlerinin katıldığı eğitim değerlendirme seminerinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Tahir GAYRET, yaptığı konuşmada, seminere katılan genel sekreterlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Birlik Başkanı Tahir GAYRET konuşmasına devam ederek, genel sekreterlerin kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini söyleyerek, birliğimizden odalarımıza gönderilen genelgeleri inceleyerek mutlaka başkan ve yönetim kurulu üyelerini bilgilendirmeleri gerektiğini dile getirdi. Hükümetimizle Konfederasyonumuz esnaf ve sanatkarlarımız için olumlu çalışmalar yürütmekte, şuan gündemimizde esnaf ve sanatkarlarımızı çok yakından ilgilendiren sicil affı, esnaf ve sanatkarımız için işsizlik fonu, defter tasdikleri gibi konularda çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şu anda bazı odalarımız ve üyelerimiz NACE kod sisteminden dolayı sıkıntı çekmekte fakat zamanla bu problemde ortadan kalkarak NACE kod sistemine tam uyum sağlanacaktır. Hepinizin bildiği gibi Kıbrısçık’taki odalarımız kapanma noktasına geldi, hatta Kıbrısçık Şoförler odası kapanarak üyelerini Kıbrısçık Esnaf ve Sanatkârlar odasına devretmeyi

düşünüyoruz. Tabi bu devir işlemleri 5362 sayılı yasamıza uygun olarak bakanlığımızın onayını alarak yapmamız gerekiyor. Son olarak Bolu Ayakkabıcılar Odasının yeni göreve başlayan genel sekreteri Gizem AKKAN’ı sizlerle tanıştırmak istiyorum. Gizem AKKAN’a bu yeni görevinde başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

Eğitim Değerlendirme toplantısında Birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK, 6745 sayılı Torba Kanun ile ilgili bilgiler verdi. Genel sekreter ayrıca iş sağlığı ve güvenliği ve Karekodlu Çek Sistemi ile ilgili geniş açıklamalarda bulundu.

Sicil Müdürü H.Ebru BURGAZ, esnaf ve sanatkar meslek kollarının güncellenmesi ile ilgili bilgiler verdi.

Toplantıda Mali Müşavir Enver BURSALI, odaların yıl sonu muhasebe işlemleri ile ilgili slayt gösterisi eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantıda söz alan genel sekreterler bundan sonraki toplantıların Bolu dışında yapılması önerisinde bulundular. Birlik başkanı Tahir GAYRET, bu öneriyi olumlu bularak içimizden görevlendireceğimiz arkadaşlar bir çalışma yapsınlar biz birlik olarak her zaman sizinle beraberiz diyerek katılan genel sekreterlere teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

Hakkında Yusuf Alyaprak

BUNLARIDA OKU!

KARANTİNADAN KAÇANLAR KYK’DA AĞIRLANACAK

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülke …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir