Ana Sayfa / Genel / GAYRET: DEĞİŞEN VE GELİŞEN DÜNYAYA AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ

GAYRET: DEĞİŞEN VE GELİŞEN DÜNYAYA AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ

T.C. TİCARET BAKANLIĞI BATI KARADENİZ BÖLGESİ ESBİS EĞİTİMİ BOLUDA YAPILDI

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ev sahipliğinde, ESBİS kullanıcı eğitimi semineri 1 Şubat 2020 Cumartesi günü Hampton by HİLTON’da Birliklere bağlı oda genel sekreterlerinin tümümün katılımıyla gerçekleştirildi. T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü 2020 Ocak ayında tüm Türkiye de Esnaf ve Sanatkarlar Bilgi Sistemini ( ESBİS ) güncelleyerek yeni yazılımlar geliştirmiştir.
Bunun üzerine, Esnaf Odaları Birliklerine bağlı oda genel sekreterleri yeni sisteme geçiş aşamasında yaşadıkları sorunlar ve bunların çözüm yolları üzerine Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine dahil oda Genel Sekreterleri ve Esnaf Sicil Personeline yönelik Bolu da bir eğitim verilmesi istişare edilerek kararlaştırıldı.
Açılış konuşmasında BESOB Başkanı Tahir GAYRET öncelikle Ticaret Bakanlığına sunumlarından dolayı haziruna da katılımlarından ötürü teşekkür etti. Gelişen ve değişen Dünya’ya bizde ayak uydurmak zorundayız. Yapılan değişiklikleri ve uygulamaları bu seminerler vasıtasıyla sizlerle paylaşmak durumundayız. Sizler odalarınızı dinamik tutmak zorundasınız. Sizlere bu konuda çok iş düşmektedir. Seminerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni eder ve çalışmalarınızda sizlere başarılar dilerim diyerek sözlerine son verdi.
Söz konusu eğitime T.C Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünden , Şube Müdürü Sayın Ergün EGE teşrif ederek, Odalarda karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları, ESBİS Sicil yenilikleri, Coğrafi Bilgi Sistemi, ESBİS Mobil Uygulama ve ESBİS Muhasebe işlemleri hakkında sunumlar yaparak katılımcılara gerekli eğitimi verdi.

Hakkında Yusuf Alyaprak

BUNLARIDA OKU!

SEDAŞTAN KESİNTİ UYARISI

İlçemiz Gerede genelinde enerji ihtiyacı ve ilave şebeke yatırım çalışması nedeniyle 17 ve 18 Haziran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir