Ana Sayfa / Genel / DERİCİLER BELEDİYEYE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

DERİCİLER BELEDİYEYE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Gerede ilçemizde faaliyet gösteren deri tüccarları Gerede Belediyesinin sorumsuzluğuna artık dayanamayarak ateş püskürdü. Kasım ayında yaptığımız haber sonrası haftalık yayın yapan yerel gazeteden 15 gün içerisinde asfalt atılarak sorunun tamamen çözüleceği beyanını veren Gerede Belediyesi, aradan 4 ay geçmesine rağmen hala sorunu çözemedi.
İlçemiz Gerede’nin bel kemiği konumundaki deri sanayisi içler acısı haliyle bu Gerede’nin sahibi yok mu sorusunu tekrar gündeme getirdi. Deri Sanayi içerisindeki çukur ve hendeklere insanların dayanamaması gibi makinelerde dayanamadı. Son yaşanan hadise ile çukurlara dayanamayan 4 çeker traktör resmen ortadan ikiye bölündü. Dericiler tepkisini sosyal medyadan gündeme getirse de çözüm noktasında yerel yönetimler vurdum duymaz davranmaya devam ediyor.
Ülkemizde deri ihtiyacının yüzde kırklık kesimini karşılayarak ilçe ve ülke ekonomisinde büyük öneme sahip olan Gerede Deri Sanayisi görenlerin yerel yönetimlere sitemkar bakmasına neden oldu. Sokaklarında alt yapı ve yarım kalan çalışmalar neticesinde oluşan su birikintileri ve çamurlar deri sanayi esnafının olduğu kadar işçilerinde isyanına neden oldu. Bölgeye gelen dış tacirler sokaklardaki manzara karşısında adeta ilçemizi dışarda olumsuz yönde lanse ediyor.

Hakkında Yusuf Alyaprak

BUNLARIDA OKU!

KARANTİNADAN KAÇANLAR KYK’DA AĞIRLANACAK

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülke …

One comment

  1. Hep garipler agladı o tabakhanelerin atıklarından ölen balıklar yılanlar kurbagaların ahı tutmuş lütfen bu haberleri çevre duyarlılığı içinde aynı hassasiyet ve sistemle yayınlayınn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir