Ana Sayfa / Genel / VALİDEN OSBYE ZİYARET

VALİDEN OSBYE ZİYARET

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ve beraberindeki heyet, Gerede ziyareti kapsamında Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne giderek burada arıtma tesisini, Öz Mizan Deri ve Teknik Kimya fabrikalarını ziyaret etti.

Ziyaretlerde Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Özyiğit, Başkan Selahattin Gürcan, Yardımcısı Ali Sağol, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Osman Kazgan ve diğer yetkililerden bilgiler alan Vali Ümit, 2019 yılında yetersizliği sebebiyle çevre kirliliğine yol açan ve Çevre Kanununa göre ceza yazılan, daha sonra ise yeni yapılan revizyon çalışmaları ile modern deşarj standartlarını yakalayan tesisteki çalışmalar nedeniyle yetkililere teşekkür etti.

Vali Ümit, “Ülkemizin deri sektöründe % 40 payla çok önemli bir misyonu yerine getiren Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi esnafı kendine yakışanı yaptı. Deri Organize Sanayi Arıtma Tesisini dünya standartlarına uygun hale getirdi. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Vali Ümit buradaki ziyaretinin devamında Öz Mizan Deri ve Teknik Kimya deri fabrikalarını ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi ve fabrikalarla ilgili işletme yetkililerinden bilgi aldı.

Hakkında Yusuf Alyaprak

BUNLARIDA OKU!

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN EVİNDE KAL ÇAĞRISI

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastanelerde çalışan görevli personeller vatandaşlara evinde kalmaları çağrısında bulundu. Koronavirüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir