Ana Sayfa / Genel / BOLU’DA VAKALARDA KORKUTAN ARTIŞ

BOLU’DA VAKALARDA KORKUTAN ARTIŞ

Bolu’da koronavirüs tablosunda durum tekrar kötüye gitmeye başladı. Bolu’da yeni pozitif vakalar tespit edilirken, vaka sayılarında hızlı bir artış gözlendi. Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Vatandaşlarımız daha duyarlı olsunlar. Vakaları bir türlü sıfırlayamadık ” dedi.

Bolu’da pozitif koronavirüs vaka sayılarında artış yaşandı. Her gün 300 civarında testin yapıldığı Bolu’da, neredeyse her gün pozitif koronavirüs vakası tespit edildiği öğrenildi.

EN ÇOK ARTIŞ GEREDE VE YENİÇAĞA’DA

İl dışından gelen vatandaşların koronavirüsün yayılmasında önemli bir rol oynadığı görüldü. Vaka artışı en çok Yeniçağa ve Gerede ilçelerimizde tespit edildi. Bu yaşanan gelişmelerden sonra vatandaşların kurallara daha çok riayet etmesi gerektiği gözler önüne serilirken, en ufak gevşemede virüsün hızla yayıldığı görüldü. Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Vatandaşlarımız daha duyarlı olsunlar. Vakaları bir türlü sıfırlayamadık. Sosyal mesafeye ve maske kullanımına dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

Kanyak: Özgür Bolu

Hakkında Yusuf Alyaprak

BUNLARIDA OKU!

KARANTİNADAN KAÇANLAR KYK’DA AĞIRLANACAK

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ülke …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir